3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock
Брeндови ,

Опис

 

vincent diet adult with bluefish food.jpg

Vincent Diet Adult со сина риба е комплетна и избалансирана храна за возрасни кучиња од сите раси. Подготвена е со медитеранска сина риба богата со Омега 3 масни киселини. Оваа храна помага во спречување на кожни и кардиоваскуларни заболувања. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, пченица, домат, мешунки). Оваа храна ја фаворизира високата сварливост на хранливите материи и обезбедува здрави црева. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои обезбедуваат здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 25,5%; Сурови масла и масти 13,5%; Сурово влакно 2,0%; Суров пепел 6,5%; Омега-3 0,6%; Омега-6 1,8%.

Состав: дехидрирано месо (20%), тврда пченица (цели 8%), ориз, пченка, дехидрирана сина риба (10%), рибино масло (6,5%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка, пченкарен глутен, маслинки масло (1%), микронизиран оброк од мешунки од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 13000 IU; Витамин Д3 730 ИЕ; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 80 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 2,61 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 4,17 mg; Ниацинамид 39,1 mg; Калциум-Д-пантотенат 10,4 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,13 mg; Фолна киселина 1,18 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,08 mg; Биотин 0,21 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,08 mg; Холин хлорид 570 mg; Железо карбонат (железо) 135 mg; Калиум јодид 1,37 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 35,8 mg; Манган оксид (манган) 23,5 mg; Цинк оксид 64,6 mg; Натриум селенит (селен) 0,23 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 420 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Чувајте се подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: High Premium

Земја на потекло: Италија

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…