2,450.00ден

In Stock
Brand: Tag:

Description

Expert Dog&Dog – Puppy All Breeds Puppy e комплетна храна за кутре.
Преработени протеини од животинско потекло (обработени протеини од живина 14%), пченка, пченични мешавини, масти од живина, мешавини од пченка, излупен ориз, рибино брашно, сушена пулпа од репка, квасец за пиво, хидролизирани животински протеини, фрукто-олигосахариди, дискалциум фосфат.

Аналитички состојки: Суров протеин 27,00% Сурови влакна 2,70%, Сурови масла и масти 15,00%, Сурова пепел 9,00%

Хранливи адитиви: витамин А 20.000 IU – витамин Д3 1.100 IU – витамин Е 120 IU – Л-лизин монохидрохлорид 800 mg – холин хлорид 400 mg – бакар (II) сулфат пентахидрат (зинт) 55 mg оксид (цинк) 100 mg – железо (II) карбонат (железо) 205 mg – манган (II) оксид (манган) 35 mg – калциум јодат (јод) 2,46 mg – натриум седенит (селен) 0,35 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти (EC)

Класа: Прeмиум

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 120 ден.)

Expert Dog&Dog – Puppy All Breeds Puppy Premium

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Additional information

Weight 20 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…