3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

ProperForm breeders – Braccoid Type 1 е збогатенa со високо сварливи протеини за поддршка на дигестивната безбедност во најкритичната фаза од животот.Комплетна храна за кутре, за кучки во лактација, за кучки за гестација.

СОСТАВ  Сушени животински протеини (33%, од кои 22,5% свинско *), пченка, ориз, компири, пилешки маснотии, сушенo цвекло, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, глукозамин. * протеини со висок индекс на сварливост.

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Сурови протеини 27,00% – Сурови влакна 2,60% – Сурови масла и масти 15,50% – Сурова пепел 7,50% – Калциум 1,45% – Фосфор 1,05%.

Класа: Супер-прeмиум

properform-breeders-braccoid-type1-en

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Испорака:
– 150 ден за Скопје за нарачки до 2600 денари. 0 ден за од сума.
– 170 ден за нарачки до 3100 денари за останатите градови од Македонија. 0 ден за од сума.

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…