In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Description

Gosbi Energy Premium e комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси, висока физичка активност.

Класа: Премиум

Состојки: сушено пилешко месо, пченка, ориз, пилешка маст (конзервирана со мешавина од токофероли, извор на витамин Е), дехидрирани
свински протеин, пченкарен глутен, хидролизиран пилешки протеин, масло од лосос, пулпа од корен од репка, пулпа од јаболко, минерали, калиум хлорид.

Аналитички состојки: протеини 32%, содржина на маснотии 22%, сурови влакна 1,8%, суров пепел 8%, влага 8,5%

Енергетска вредност: 3.960 kcal/kg (NRC 2006a)

Адитиви: витамини, провитамини и хемиски дефинирани супстанции кои имаат слично дејство: Вит А 16000 ИЈ/кг, Вит Б1 3 мг/кг, Вит Б2 4 мг/кг, Вит Б6 4 мг/кг
, Вит Б12 65 микро гр/кг, Вит Д3 1600 IU/kg, калциум-D-пантотенат 9mg/kg, биотин 10 microgr/kg, холин
500mg/kg, ниацин 20mg/kg, фолна киселина 300 microgr/kg,

Елементи во трагови: Fe 75 mg/kg, I (калиум јодид) 1,5 mg/kg, Cu
15mg/kg, Mn 90mg/kg, Zn 50mg/kg, Se 0,2mg/kg.

Природни конзерванси и антиоксиданси.

Упатства за хранење : Да се ​​чува на суво и ладно место.

Дадените количини се приближни и треба да одговараат на енергетските потреби на кучето.

Природни конзерванси и антиоксиданси

тежина на куче во кг – 4 6 – 15 15 – 30 30 – 40 40 – 50 50 – 70
количина на храна во 24 часа  за нормално активно 75 100-200 200-340 340-420 420-500 500-640
храна во 24 часа за многу активно куче 100 140 –270 270– 460 460 – 570 570 –670 670 –870

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…