15% ПОПУСТ

1,700.00ден

In Stock

ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ (1–10 КГ) РАСИ. ФОРМУЛА СО ЈАГНЕ

• Со јагнешки протеин за задоволување на нутритивните потреби и одржување на енергетскиот баланс.

• Не содржи пченица и пченка, па затоа е погоден за кучиња чувствителни на глутен со чувствителен дигестивен систем.

• Здрава кожа и дебел и сјаен капут.

Description

НАНО АГЕНТ Доводите на HiQ се дополнети со исклучителна состојка – NanoAgent. Тоа е природен минерал преработен до наночестички. Поради малата тежина на наночестичките, NanoAgent се движи побрзо низ телото на домашно милениче отколку различните хранливи материи. Кога се во контакт со NanoAgent, тие исто така почнуваат да се движат побрзо што доведува до подобро варење и поефикасна апсорпција на хранливите материи.

КОКОСОВО МАСЛО Храната HiQ за возрасни миленичиња е збогатена со еден од највредните производи во светот – природно и корисно, чисто кокосово масло, познато и како една од ретките суперхрани. Може да ги оптимизира метаболичките процеси на домашно милениче и да ја подобри состојбата на дигестивниот тракт. Чистото кокосово масло, исто така, позитивно влијае на кожата и палтото и може да помогне во заштитата од инфекции и болести. Поради неговата способност да ја стимулира активноста на мозокот, оваа компонента е особено корисна за домашните миленици на постара возраст.

82% ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИНИ Со висококвалитетен јагнешки протеин – за оптимизирање на енергетскиот биланс и обезбедување на нутритивни потреби. Покрај тоа, протеините од животински извори обезбедуваат и одржуваат соодветна количина на амино киселини, кои се клучни за здрав и долг живот на секое куче и мачка.

БЕЗ Пченка и пченица Разбирајќи ги проблемите на кучињата со исклучително чувствителен дигестивен систем, ги создадовме и вклучивме во линијата HiQ храната без пченка и пченица. Овие може да им помогнат на кучињата со чувствителна кожа и стомак да избегнат алергиски реакции предизвикани од пченичен глутен и да обезбедат совршено варење за оние кои не поднесуваат пченка.

ДЕРМО Полинезаситените масни киселини се од суштинско значење за вашето домашно милениче, бидејќи тие можат да помогнат да се одржи сјајниот и дебел слој, како и здрава и еластична кожа. Комплексот од цинк и витамини (вит. Ц, Е, А, Б) ја промовира синтезата на кератин, кој е еден од најважните елементи што обезбедува здрава структура на стапалата, кожата и палтото.

ИМУНА МОЌ Ексклузивниот комплекс на витамини со вредни липиди ја одржува и поддржува имунолошката заштита на ткивата и клетките.

Состав: јагнешко месо 41% (сушено и ситно мелено), ориз, јачмен, живинарска маст, протеин од компир, каша од шеќерна репка, грашок, протеин од грашок, ленено семе, кокосово масло, пивски квасец, динамичен микронизиран клиноптилолит (1%), мононатриум фосфат , екстракт од цикорија, манано-олигосахариди (MOS), екстракт од јука, квасци (бета-глукани), сушен невен. Адитиви/1 kg:

нутритивни адитиви: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3(E671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 530 mg, фолна киселина (3a316) – 1 mg, биотин (3a880) – 0 ,2 mg, ниацин (3a314) – 35 mg, витамин Б6 (3a831) – 3 mg, витамин Б1– 3 mg, витамин Б12– 0,05 mg, холин хлорид (3a890) – 1480 mg, железо сулфат монохидрат (Е1) – 50 mg, безводен калциум јодат (3b202) – 1,5 mg, пентахидрат на пехар сулфат (E4) – 5 mg, манган сулфат монохидрат (E5) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 115 mg (E8, натриум селенит ) – 0,1 mg, Л-карнитин (3a910) – 50 mg. Технолошки адитиви: екстракт од рузмарин, токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Аналитички состојки: сурови протеини – 28%, сурови масла и масти – 16%, суров пепел – 9%, сурови влакна – 2,1%, калциум – 1,5%, фосфор – 1%, калиум – 0,5%, натриум – 0,4%, омега 3 – 0,63%, омега 6 – 2,47%.

Класа: Супер Премиум

ПАКУВАЊЕ: 7 кг. (цена по кг. = 257.14 ден.),

Земја на потекло: Литванија

Additional information

Weight 7 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.