НЕМА ЗАЛИХА

1,900.00ден

Аraton Junior Lamb

Комплетна сува храна со јагнешко и ориз за млади кучиња од сите раси

Оптимален раст– Исхраната збогатена со животински протеини ја обезбедува енергијата потребна за здрав раст на кученцето.

Силен имунитет –Оптималната количина на природниот антиоксиданс витамин Е може да помогне во зајакнувањето на имунолошкиот систем и отпорноста на животното на болести.

Силни коски и заби – Урамнотежениот сооднос на калциум и фосфор може да помогне да се обезбеди правилен развој на коските и забите.

Анимални протеини 58%

Out of stock

Brand: Tag:

Description

СОСТАВ:
дехидрирано јагнешко месо, пченка, ориз, тритикале, пченични трици, маснотии од живина, дехидрирана живина, пченкарен глутен, парчиња шеќерна репка, пивски квасец.

ДОДАТОЦИ / 1 КГ:
додатоци во исхраната: витамин А (3a672a) – 18000 IU, витамин D3 (3a671) – 1500 IU, витамин Е (3a700) – 180 mg, железен сулфат монохидрат (3b103) – 50 mg, калциум јодат, безводен (3b2) 5 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат (3b405) – 5 mg, манган (II) сулфат монохидрат (3b503) – 20 mg, цинк сулфат монохидрат (3b605) – 90 mg, натриум селенит (3b801) – 0, 1 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини – 25%, сурови масла и масти – 12%, сурова пепел – 7%, сурови влакна – 2,5%, калциум – 1,4%, фосфор – 1,15%, омега-3 масни киселини – 0, 33%, омега-6 масни киселини – 2,12%.

ПРЕПОРАКИ ЗА ХРАНЕЊЕ:
Обезбеди сува храна. На кучето секогаш треба да му биде достапен сад со свежа чиста вода.

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг. = 120 ден.)
Земја на потекло: Литванија

Weight

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Araton Junior Lamb 15 kg”

Your email address will not be published.