600.00ден

In Stock
Brands: ,

Description

Кафеавата морска алга (Ascophyllum nodosum) е природен извор на важни минерали, како што се јод, калциум, фосфор, магнезиум и калиум, како и железо, витамини Б и Ц, и
есенцијални амино киселини.

Ламинаријата има уникатни антиоксидантни својства и ја поддржува пигментацијата на косата. Погоден за кучиња кои се хранат од BARF. Кај кучињата за кои постои сомневање дека имаат болест на тироидната жлезда, консултирајте се со вашиот ветеринар.

Состав:
Екстракт од алги (Ascophyllum Nodosum) 100%.

Аналитички состојки:
сурови влакна 7,14%, содржина на маснотии 3,76%, сурови протеини 6,93%, суров пепел 20,23%, јод 460 mg/kg.

Инструкции за хранење:
производот се меша во храната според препорачаната доза. За оптимален ефект се препорачува долготрајна употреба.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
¼ лажичка дневно

Пакет:
Шише од 180 g за кучиња до 10 kg трае 4 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза:
Мали кучиња и мачки (1-10 кг) 1/4 кафена лажичка
Кучиња со средна големина (10-25 кг) 1/3 кафена лажичка
Големи кучиња (25-45 кг) 2/3 кафена лажичка
Екстра големи кучиња (над 45 кг) 1 лажичка

Additional information

Weight 0.2 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit BARF Kelp 180 g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *