550.00ден

In Stock

 

Brand:

Description

Canvit Immuno за aктивна поддршка на имунолошкиот систем

Комплекс на активирани бета-глукани, манан олигосахариди (МОС), витамини и елементи во трагови за активно поддршка и зајакнување на имунолошкиот систем.

Задачата на имунолошкиот систем е откривање и елиминирање на странски агенси, како што се инфекции, како и опасности произведени од телото, како што се тумори. Исто така е одговорен за санирање на оштетено или повредено ткиво. Хронична инфекција, воспаление и тумори развија начини да се избегне откривање и елиминација од страна на имунолошкиот систем. Канвит имуно е извор на активирани бета-глукани од клеточните wallsидови на квасец кои ги активираат клетките во имунолошкиот систем и го промовираат производството на антитела, со што се зголемува способноста на имунитетот да открие инфекции и клетки на тумор. Витамини и микроелементи обезбедуваат важна поддршка за активен имунолошки систем.

бета глукани, кои ги елиминираат токсините од телото
Витамини А и Б и органски врзани цинк и селен за поддршка на имунитет на мукозните

Индикации:

Го зајакнува имунитетот за време на болест и закрепнување
Промовира производство на антитела и го активира имунолошкиот систем за вакцинација
Забрзува заздравувањето и закрепнувањето по операција или повреда

Инструкции:

Давајте ги  таблетите директно од рака или смачкани во храна за време на болест и закрепнување, пред и по вакцинацијата, пред операцијата и за време на закрепнувањето.

Препорачана дневна доза:

1 тбл на 5 кг телесна тежина

Една таблета содржи:
Имуностимулатори: ß-1,3 / 1,6 бета-глукани 25 000 μg, манан олигосахариди (MOS) 150 μg

Витамини: витамин А 200 IU, витамин Е 3000 μg, витамин Б1 160 μg, витамин Б2 240 μg, витамин Б6 200 мг, витамин Б12 2 μг, биотин 100 мг, ниацинамид 850 мг, калциум пантотенат 480 мг, фолна киселина 30 μг, холин хлорид 19 000 μg,

Микроелементи: железо 400 μg, цинк 2 500 μg, цинк 1 250 μg, селен 0,46 μg.

Пакет:

100 g (100 таблети, 50-дневно снабдување за куче од 10 кг)

 

Weight

Weight 0.1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Canvit Immuno 100 грама”

Your email address will not be published.

You may also like…