Description

Carnilove Salmon Grain Free 12kg -Лососот е добар извор на високо сварливи протеини. Лесно се вари и има антиинфламаторни својства. Богат е и со омега-3 незаситени масни киселини, кои имаат позитивно влијание врз менталниот развој, кардиоваскуларниот систем и метаболизмот (го намалуваат нивото на шеќер во крвта). Освен што помагаат во спречување на дегенеративни нарушувања на очите, лососот и неговите масти го подобруваат квалитетот и изгледот на косата и кожата.

СОСТАВ оброк од лосос (25%), лосос хидролизиран (20%), жолт грашок (20%), оброк од харинга (10%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 9%), пилешки црн дроб (3%), јаболка (3%) ), тапиока скроб (3%), масло од лосос (3%), моркови (1%), ленено семе (1%), наут (1%), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица ( извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,01%), јука шидигера (0,01%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинки ( 0,0008%), малини (0,0008%).

ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ витамин А (3а672а) 20 000 И. ) 0,65 mg, бакар (3b406) 15 mg, селен (3b810) 0,25 mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ суров протеин 33,0 %, сурова маст 16,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 8,5 %, сурови влакна 2,5 %, калциум 1,4 %, фосфор 1,1 %, натриум 1,0 %.

МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА 3800 kcal/kg. Омега 3: 0,7 %, Омега 6: 1,98 %.

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Carnilove Salmon Grain Free 12kg”

Your email address will not be published. Required fields are marked *