1,650.00ден

In Stock

Premil Maxi Plus Premium e комплетна храна за мали и средни раси и големини на кучиња. Премиум храна богата со витамини, макро и микро елементи неопходни за здрав живот на мали и средни кучиња.

Brand: Tag:

Description

Состојки: дехидрирано пилешко, свинско и говедско месо, пченка, ладно цедени растителни масла, маст, пченкарно брашно, тестенини од цвекло, квасец, лецитин.

Аналитички состојки:Протеини 23%, масти 12%, сурови влакна 2,7%, пепел 8,2%, калциум 1,6%, фосфор 1,1%.

Витамин и минерали: Витамин А 12000, витамин Д3 1200, витамин Е 150, витамин К3 1,28, витамин Б1 5,76, витамин Б2 8,64, ниацин 36, пантотенска киселина 16, витамин Б6 3,2, витамин Б12 48, биотин 320, фолна киселина 0,8, холин хлорид 646, Витамин Ц 16, железо 70, манган 28, бакар 9,2, цинк 105, јод 0,87, селен 0,35.

тежина на куче во кг – 5 5 – 15 15 – 30 30 – 45 45 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 часа / 55 – 85 85 – 200 200 – 350 350 – 450 450 – 550 12гр / кг

 

Weight

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Maxi Plus Premium- храна за мали и средни раси”

Your email address will not be published.