2,000.00ден

In Stock

Description

Комплетна храна за возрасни кучиња.

Италијанска комплетна сува храна  Unica Classe Adult Medium Sensitivсо туна за возрасни кучиња од средни раси од 12 месеци до 7 години. Medium Sensitive е наменет за кучиња со тежина од 10 до 25 кг. Unica Classe ги содржи сите состојки што ви се потребни за да го одржите вашето домашно милениче здраво. Главната состојка е животински протеин (туна), кој е главен извор на аминокиселини. Белиот соргум е еден од изворите на јаглехидрати, тој е алтернативна житарка со најнизок гликемиски индекс. Со оваа храна вашето домашно милениче е обезбедено со здрав изглед на косата и кожата. Содржи витамин А, биотин, цинк и бакар, кои помагаат да се зајакне кожата. Забрзано заздравување на раните, сјајно крзно.

Состав: Дехидрирани животински протеини (од кои туна 7% *), пченично брашно, пченка, брашно од пченка, животинска маст, бел соргум (5%), пченкарна фолија, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, брашно од рогач, рибино масло, производи од квасец.

* еквивалентно на 21% рехидрирана туна.

Нутриционистички адитиви: Витамин А 17.500 IU, витамин D3 785 IU, витамин Е 105 IU, витамин Ц 70 mg, биотин 0,28 mg, бакар (II) сулфат пентахидрат 48,14 mg (бакар 12,25 mg), оксид на цинк 86,80 mg (цинк 70,00 mg) ), Карбонат на железо (II) 163,01 мг (железо 78,75 мг), оксид на манган (II) 28,44 (манган 22,05 мг), безводен јоден калциум 1,94 мг (јод 1,26 мг), селенит на натриум 0,31 мг (селен 0,14 мг). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Aналитички состав: Суров протеин 25,00%, Сурови влакна 3,00%, Сурова маст 15,00%, Сурова пепел 7,30%.
Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…