НЕМА ЗАЛИХА

750.00ден

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

Рибино масло за здрава кожа и дебел, сјаен слој

Ладно цеденото рибино масло од морските јагули е одличен извор на омега-3 незаситени масни киселини кои го поддржуваат здравјето на кожата, функционирањето на имунолошкиот и нервниот систем, како и учењето и меморијата. Рибиното масло обезбедува ефикасна поддршка во третманот на кожни заболувања, хронични бубрежни заболувања и остеоартритис.

Еикозапентаеновата киселина (ЕПА) има позитивен ефект врз здравјето на кожата и палтото. Неговиот позитивен ефект врз имунолошкиот систем и моќните антиинфламаторни својства го потиснуваат хроничното воспаление, како што се остеоартритис, хронична бубрежна болест и други состојби кои водат до формирање на тумори.

Докосахексаеноичната киселина (DHA) е важна за развојот и функцијата на нервниот систем. Редовното внесување на DHA го промовира учењето и помнењето и кај младите и кај старечките животни.

Состав:
100% масло (15% омега-масни киселини).

Аналитички состојки:
содржина на маснотии 100%, еикозапентаенонска киселина (EPA) 2,5%, докосахексаеноична киселина (DHA) 3,5%, докосапентаеноична киселина (DPA) 1,5%.

Водич за хранење:
маслото треба да се администрира измешано во храната во согласност со препорачаната доза во табелата.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
5 ml дневно

Пакет:
Шише од 500 ml за кучиња до 10 kg трае 3 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза
Кучиња и мачки (1-10 kg) 5 ml
Кучиња со средна големина (20-40 кг) 10 мл
Големи кучиња (40 – 60 kg) 15 ml

Дополнителни информации

Тежина 0.25 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.