Опис

Комплекс од 14 витамини, микроелементи и Л-карнитин со одлична биолошка достапност за урамнотежена исхрана и спречување на хиповитаминоза кај кучињата кои се хранат со домашна храна или со БАРФ диета.
Домашната храна и БАРФ диетите за кучиња содржат доволно количества протеини, јаглени хидрати и масти, но се сиромашни со витамини и минерали. Пример е диета која се состои од месо и коски со големи количини фосфор, но минимум биолошки достапен калциум. Долготрајното хранење со храна сиромашна со витамини и минерали може да предизвика неповратно оштетување на здравјето на кучето. Canvit Nutrimin содржи комплекс од 14 витамини и органски врзани минерални материи за подготовка на урамнотежена исхрана.

индикации:
Ја балансира домашната и БАРФ диетата за кучиња
Спречува хиповитаминоза и недостаток на минерали

Инструкции:
Измешајте прашок во храната.

Препорачана дневна доза:
1 g на 1 kg телесна тежина

1 g содржи:
Витамини: витамин А 150 IU, витамин Д3 10 IU, витамин Е 1 500 µg, витамин К 15 µg, витамин Б1 50 µg, витамин Б2 60 µg, витамин Б6 50 µg, витамин Б12 0,6 µg, витамин Ц 500 µg, биотин 1,5 μg, ниацинамид 400 мг, калциум пантотенат 300 мг, фолна киселина 5 мг, холин хлорид 15 мг

Микроелементи: железо 800 мг, цинк 800 мг, бакар 160 мг, манган 600 мг, јод 8 мг, селен 1,8 мг

Друго: Л-карнитин 2600 µg

Пакет:
230 g (23-дневно снабдување за куче од 10 кг)

Дополнителни информации

Тежина 0.3 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.