600.00ден

In Stock
Брeндови ,

Опис

Кафеавата морска алга (Ascophyllum nodosum) е природен извор на важни минерали, како што се јод, калциум, фосфор, магнезиум и калиум, како и железо, витамини Б и Ц, и
есенцијални амино киселини.

Ламинаријата има уникатни антиоксидантни својства и ја поддржува пигментацијата на косата. Погоден за кучиња кои се хранат од BARF. Кај кучињата за кои постои сомневање дека имаат болест на тироидната жлезда, консултирајте се со вашиот ветеринар.

Состав:
Екстракт од алги (Ascophyllum Nodosum) 100%.

Аналитички состојки:
сурови влакна 7,14%, содржина на маснотии 3,76%, сурови протеини 6,93%, суров пепел 20,23%, јод 460 mg/kg.

Инструкции за хранење:
производот се меша во храната според препорачаната доза. За оптимален ефект се препорачува долготрајна употреба.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
¼ лажичка дневно

Пакет:
Шише од 180 g за кучиња до 10 kg трае 4 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза:
Мали кучиња и мачки (1-10 кг) 1/4 кафена лажичка
Кучиња со средна големина (10-25 кг) 1/3 кафена лажичка
Големи кучиња (25-45 кг) 2/3 кафена лажичка
Екстра големи кучиња (над 45 кг) 1 лажичка

Дополнителни информации

Тежина 0.2 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.