НЕМА ЗАЛИХА

800.00ден

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

Природен извор на калциум, минерали и витамини од групата Б.

Благодарение на лушпите од јајцата, природен и достапен извор на калциум, Mineral Balancer е идеален додаток за кучиња кои се хранат со БАРФ диети. Ламинаријата (Ascophyllum nodosum) е природен извор на минерали и микроелементи и има одлични антиоксидативни својства.

Пивскиот квасец обезбедува природен извор на витамини Б за поддршка на имунитетот, а хлорелата и Yucca schidigera, пустинско растение богато со сапонини, промовираат здраво варење и детоксикација.

Состав:
сушени лушпи од јајца, алги (Ascophyllum nodosum), пивски квасец, хлорела, Yucca schidigera.

Аналитички состојки:
сурови влакна 1%, содржина на маснотии 11%, сурови протеини 4,1%, суров пепел 66,9%, калциум 25%, фосфор 0,2%.

Инструкции за хранење:
производот се меша во храната според препорачаната доза. За оптимален ефект се препорачува долготрајна употреба.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
¼ лажичка дневно

Пакет:
Шише од 260 гр за кучиња до 10 кг трае 4 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза:
Мали кучиња и мачки (1-10 кг) 1/4 кафена лажичка
Кучиња со средна големина (10-25 кг) 1/3 кафена лажичка
Големи кучиња (25-45 кг) 2/3 кафена лажичка
Екстра големи кучиња (над 45 кг) 1 лажичка Состав:
сушени лушпи од јајца, алги (Ascophyllum nodosum), пивски квасец, хлорела, Yucca schidigera

Дополнителни информации

Тежина 0.26 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.