НЕМА ЗАЛИХА

900.00ден

Нема на залиха

Брeндови ,

Опис

Ладно цеденото масло од норвешки лосос е природен извор на есенцијални Омега-3 масни киселини. Содржи високо ниво на есенцијални незаситени омега-3 масни киселини DHA, EPA и DPA, кои имаат позитивен ефект врз квалитетот на кожата и косата и ја поддржуваат правилната функција на кардиоваскуларниот систем, мозокот и нервниот систем, зглобовите и мрежницата. Маслото од лосос Canvit ги поддржува природните процеси на раст и метаболизмот. Помага во намалување на репродуктивните проблеми, го поддржува здравиот развој на фетусот, а исто така е соодветен извор на енергија за кучиња со зголемени нивоа на перформанси.

Состав:
100% масло (15% омега-масни киселини).

Аналитички состојки:
содржина на маснотии 100%, еикозапентаенонска киселина (EPA) 2,5%, докосахексаеноична киселина (DHA) 3,5%, докосапентаеноична киселина (DPA) 1,5%.

Водич за хранење:
маслото треба да се администрира измешано во храната во согласност со препорачаната доза во табелата.

Дозирање на 10 kg телесна тежина:
5 ml дневно

Пакет:
Шише од 500 ml за кучиња до 10 kg трае 3 месеци

Складирање:
Да се ​​чува на суво, темно место во оригиналното затворено пакување.

Табела за хранење:
Дневна доза
Кучиња и мачки (1-10 kg) 5 ml
Кучиња со средна големина (20-40 кг) 10 мл
Големи кучиња (40 – 60 kg) 15 ml

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.