15% ПОПУСТ

3,300.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Dog&Dog WILD – Regional Farm

Широк спектар на месо од европските фарми, како патка, пилешко и зајак, комплетирана со јајца, зеленчук, овошје и цвеќиња.

Опис

Dog&Dog Wild Regional Farm Adult All Breeds е храна за возрасни кучиња од сите раси која содржи разновидни месо од европските фарми, како патка, пилешко и зајак, со додавање на пилешки јајца, растенија, овошје и цвеќиња. Идеален за кучиња кои сакаат месо. 

СОСТАВ:

ПИЛЕШКО ОДГЛЕДАНО ВО ИТАЛИЈА: Родено и израснато во Италија, италијанското пилешко е безбедно, може да се следи, транспарентно и одржливо, благодарение на долготрајната италијанска традиција на живинарство. Производството е главно концентрирано во Венето, Емилија Ромања и Ломбардија.

ПАТКАТА ОДГЛЕДАНА ВО ГЕРМАНИЈА: Патката е симбол на германското животинско производство и веќе со векови се одгледува на локалните фарми.

ВО ШПАНИЈА ОДГЛЕДАН ЗАЈАК: Одгледувањето зајаци многу цвета во Шпанија, која е еден од водечките светски производители. Оваа традиција датира од средниот век, иако е важно да се истакне дека првите диви примероци биле откриени од Феникијците во Шпанија.
ИБЕРИСКА СВИЊА ПОДИГНАТА ВО ШПАНИЈА: Традиционално се одгледува во дивината во Шпанија во таканаречената шпанска „Дехеса“, шума која се наоѓа на југозапад од Шпанија. Во оваа земја дрвјата се слични на оние што растат во медитеранскиот регион, со значително присуство на неколку видови дабови.
РУЗМАРИН ОДГЛЕДЕН ВО ЕВРОПСКИТЕ РАМНИНИ: Производот е природно зачуван, со исклучок на употребата на антиоксиданти и синтетички хемиски конзерванси како што се BHA и BHT.
ЗЕЛЕНИОТ ГРАШАК СЕ РАЗГЛЕДУВА ВО ФРАНЦИЈА: Подоброто управување со апсорпцијата на гликоза од грашокот спречува брзи скокови на шеќерот во крвта предиспонирачки за дијабетес, како што е случајот со житариците и компирот, создавајќи ги истите природни услови за исхрана.
ИТАЛИЈАНСКИ КОСТЕН: Тие доаѓаат од ридовите непосредно пред Поморските Алпи, во регионот Монрегалезе, со добра количина на минерали и витамини А и групи Б и Ц.
ЦВЕЌЕ НА ХИБИСКУС РАСТЕНИ ВО РИДОВИТЕ НА ЕВРОПА: Чупки од хибискус и епикаликс: Екстрактите од цветовите се покажаа дека имаат антибактериски, антиоксидантни, нефро- и хепато-заштитни, антидијабетични и антихипертензивни ефекти.
РОСА КАНИНА И РОСА ПЕНДУЛИНА ОД ГЛАВИТЕ НА ЕВРОПА: „Лажно овошје“: докажано е дека активните принципи содржани во овошјето ја намалуваат остеоартритисот, благодарение на нивните антиинфламаторни и заштитни својства на кондорите, спречувајќи трошење на ‘рскавицата.
КАПИНИ, МАЛИНА И ДИВИ ЈАГОДИ ОД ЕВРОПСКИТЕ ПЛАНИНИ: Бобинките се издвојуваат по своите антиканцерогени карактеристики, бидејќи ја намалуваат васкуларизацијата на ракот.

Состав : дехидрирано пилешко месо (25%), грашок, дехидрирано ибериско прасе без коски, животинска маст, парчиња костен,сушена патка (6%), хидролизирани пилешки протеини, дехидриран зајак без коски (4%), јајца, цветови од хибискус ( 0,192%), цветови на Rosa canina L. и Rosa pendulina L. (0,024%), малини (0,008%), капини (0,008%), јагоди (0,008%)

Адитиви за храна по кг : витамин А 7.200 единици. – витамин Д3 720 IU – бакар сулфат пентахидрат 30,95 (7,88) mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси. Токоферол екстракти од растителни масла 36 mg. Органолептички адитиви: природни растителни материи. Екстракт од рузмарин 105 mg.

Аналитички компоненти : сурови протеини 41,90% – сурови влакна 2,00% – сурови масти 19,50% – суров пепел 7,00%.

Препораки за хранење:

Dog&Dog WILD – Adult all breeds – Regional Farm | PDF

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…