In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Опис

GOSBI POFESSIONAL PREMIUM PERFORMANCE комплетна храна за за кучиња. За професионална употреба.

Енергетска вредност 3720 kcal/kg

Состав: дехидрирано пилешко месо, пченка, ориз, пченкарен глутен, пилешки масти, пулпа од шеќерна репка, пулпа од јаболко,
масло од лосос, минерали и натриум хлорид.

Аналитички состав: протеини 27%, масти 15%, влакна 3%, пепел 8%, влага 9%.

Адитиви: Витамини, провитамини и хемиски супстанции со слично дејство: Витамин А ( 3a672a ) 10.000 IU/kg, Вит Б1 ( 3a821 ) 2mg/kg,
Вит Б2 4mg/kg, Вит Б6 ( 3a831 ) Vitg, 2m Б12 15 микрогр/кг, Вит Д3 (Е-671) 2.000 UI/кг, Калциум Д пантотенат (3а841) 12 мг
/кг, Вит Е (3а 700) 50 UI/кг, холин хлорид (3а890 мг/кг) (50, кг 3a314) 20 mg/kg,

Микроелементи и макроелементи: Fe (E1) 40mg/kg, I (3b201) (натриум јодид) 0,5mg/kg, Cu (E-4) (бакар сулфат петхидрат) 7mg
/kg, Mn (E5) 60mg/kg, Zn ( Е6) 50 mg/kg, Se (E8), 0,2 mg/kg

Природни конзерванси и антиоксиданси

тежина на куче во кг – 4 6 – 15 15 – 30 30 – 40 40 – 60 60+ кг
количина на храна во 24 часа  за нормално активно 55 – 70 115 – 225 225– 380 380 – 470 470 – 720 12гр / кг
храна во 24 часа за  многу активно куче 115 – 155 155 –310 310– 520 520 – 640 640 –980 16гр / кг

Нето количина: 18 кг

Дополнителни информации

Тежина 18 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…