1,650.00ден

In Stock

 

Опис

Состојки: дехидрирано пилешко, пченка, ориз, ладно цедени масла, маст, тестенини од цвекло, целулоза, дехидриран хидролизиран црн дроб, квасец, витамини и минерали.

Препорачани количини

тежина на мачката во кг 2 кг 3 кг 4 кг 5 кг 6 кг 7 кг +
количина на храна за 24 часа во гр 35 – 45 40-50 45 – 65 60 – 80 65 – 90 10 – 15 g / kg

„ПРЕМИЛ“ ДОО е основана на 11 април 1995 година. година и е  прв српски специјализиран производител на храна за кучиња и мачки.

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Поради недоволниот капацитет и екстремно зголемената побарувачка на производи, Премил, во соработка со компанијата Вобра и Холандија, и под будното око и со помош на холандската влада во рамките на проектот ПСОМ, започна со изградба на нов производствен погон во крајот на 2008 година и набавка машина со поголем капацитет. Веќе тестирани и квалитетно докажани производи, од есента 2012 година, тие работат во фабриката во Ковин, на нова, модерна опрема. Огромна благодарност до EVD, агенцијата на холандската влада и Господ Арие Bijl-во несебични поддршка во овој, за нив, голем и многу сериозен, проек. За време на сите овие години до денес, при повремени посети на претставници на ЕВД, слушаме дека се еден од нивните најуспешни проекти.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

За време на сите овие години, најголемо внимание се посветува на квалитетот на производите, на што работи тим составен од врвни технолози, ветеринари и одгледувачи. Како доказ за квалитетот на производот, можеме да го споменеме снабдувањето со полицијата, и како потврда, бројни признанија и повелби, од кои ќе ги издвоиме ЦЕРТАТА НА РЕГИОНАЛНАТА ТМОРЦИЈА ПОЧАРЕВАЦ за постигнати резултати во бизнисот, како и ЗЛАТЕН Медал на саемот NOVI SAD за квалитет на производот.

Премил двапати е добитник на наградата КЕПЕТИН МИŠА АНАСТАСИЈЕВИĆ доделена од Српската комора за најдобра марка, како и за квалитетот и примената на меѓународните стандарди во бизнисот . Во исклучително силна конкуренција од над 500 регистрирани мали и средни претпријатија во Србија, а организирана од Про кредит банка, Премил беше прогласен за  ПРО БИЗНИС ЛИДЕРИ меѓу малите бизниси.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Дополнителни информации

Тежина 10 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.