НЕМА ЗАЛИХА

2,500.00ден

Нема на залиха

Brand:

Опис

Premil Sunrise храна за осетливи кучиња и склони кон алергии -72% животински протеини
Комплетна храна за зајакнување на имунитетот на кучињата, за чувствителни и склони кон алергии кучиња. Богата е со неопходни макро и микроелементи и житни култури кои не содржат глутен. Наменет е за сите раси и големини на кучиња, а поради присуството на патка и ориз е особено добар за кучиња кои имаат проблеми со алергии и варење. Избалансиран однос на фруктоолигосахариди и мананолигосахариди со природен извор на витамини од групата Б, овозможува одличен квалитет на косата и максимално искористување на храната со минимално оптоварување на внатрешните органи. Доволно висок и добро избалансиран енергетски дел во комбинација со компир протеин, омега 6 и омега 3 масни киселини, особено DHA, помага да се решат проблемите со дебелина, алергии и стрес.
Состав: дехидрирано јагне, патка и туна 27%, ориз 27%, компир протеин, ладно цедено растително масло, пилешко маснотии, рибино масло, ленено семе 4%, пулпа од репка, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, суви јаболка, инулин (екстракт од цикорија) ), МОС (екстракт од квасец) и лецитин.
Нутриционистички состојки и додатоци по килограм:
Витамин А 12500, витамин Д3 1250, витамин Е 125, витамин К3 1,3, витамин Б1 6, витамин Б2 9, ниацин 37,5, пантотенска киселина 16,7, витамин Б6 3,3, витамин Б12 50, биотин 333, фолна киселина 0,83, холин хлорид 673, Витамин Ц 16,7, железо 62, манган 22,8, бакар 11, цинк 110, јод 1,1, селен 0, 22.
АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ:
Протеини 23%, масти 14%, сурови влакна 2,3%, пепел 6,4%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, натриум 0,3%

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.