2,100.00ден

In Stock

Опис

Unica Natura Mini патка

Состав: Сушени животински протеини (37%, од кои 14,5% патка *), ориз (14,4%), пилешки маснотии, компири (8,5%), пченка, мешавини од пченка, пулпа од суво цвекло, хидролизирани животински протеини, банани (1%), протерувач на семки од тиква (0,5%), Мохаве јука. * еквивалентно на 38,6% свежа патка

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Хранливи адитиви: Витамин А 22.000 I.U. Витамин Д3 1.200 I.U. Витамин Е 130,00 мг Ценакул сулфат пентахидрат (бакар) 74,28 (18,9) мг Цинк оксид (Цинк) 133,92 (108) мг Црн карбонат (железо) 279,45 (135) мг Манган оксид (манган) 48,76 (37,8) мг Калциум јодат безводен (Јод) 3,33 (2,16) мг Натриум селенит (Селен) 0,47 (0,22) мг

Aдитиви: ботанички дефинирани природни супстанции. Екстракт од рузмарин 157,5 mg

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ
Суров протеин 29,00%
Сурови влакна 2,30%
Сурови масла и масти 18,00%
Сурова пепел 7,30%

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

ПАКУВАЊЕ: 7.5 кг. (цена по кг. = 253 ден.)

Дополнителни информации

Тежина 7.5 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.