2,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Придобивките од Vincent Life Active

  • Придобивки Висококвалитетни протеини за силни мускули и здраво срце
  • Растителни влакна за оптимално варење
  • Танини и полифеноли за зајакнување на имунолошкиот систем
  • Калциум, фосфор, витамин Д3 за силни заби и коски
Брeндови ,

Опис

Vincent Life Active е комплетна и избалансирана храна формулирана специјално за возрасни кучиња од сите раси кои вршат интензивна физичка активност, спорт и работа и бараат сила и издржливост.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 28,0%; Сурови масла и масти 16,0%; Сурово влакно 3,0%; Суров пепел 8,1%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 35%), житарки (ориз 4%), пилешки масти, деривати од растително потекло, витамини, минерали, пивски квасец.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 18000 IU; Витамин Д3 1010 IU; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 108 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 3,53 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 5,76 mg; Ниацинамид 54 mg; Калциум-Д-пантотенат 14,3 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 4,28 mg; Фолна киселина 1,61 mg; Биотин 0,29 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,94 mg; Холин хлорид 806 mg; Железо карбонат (железо) 187 mg; Калиум јодид 1,47 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 48,4 mg; Манган оксид (манган) 32,6 mg; Цинк оксид 71,9 mg; Натриум селенит (селен) 0,32 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 569 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Табела за хранење:

https://www.vincentpetfood.com/image/crocchette-gatto.jpg

Дополнителни информации

Тежина 15 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.