3,100.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

fidog petty with chicken food.jpg

Fidog Petty е комплетна и избалансирана храна за кученца од сите раси. Оваа храна е специфично развиена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата од сите големини за време на нивниот раст. Совршената обработка на скроб и балансот на влакна обезбедуваат варење на храната, апсорпција на хранливите материи и здрави црева. Високата содржина на протеини (27%) овозможува соодветен и рамномерен развој на мускулната маса. Покрај тоа, присуството на калциум и фосфор, како и додавањето на Витамин Д3 гарантира цврсти заби и коски.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 27,0%; Сурова маст 16,0%; Сурови влакна 3,0%; Суров пепел 9,0%; Калциум 1,5%; Фосфор 1,0%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 18%), пченка, деривати од растително потекло (пулпа од сушена репка 1%), животински масти, минерали.

Адитиви по kg – Нутритивни адитиви: Витамин А (3a672a) 16500 IU; Витамин Д3 930 ИЕ; Витамин Е (3a700) 100 mg; Витамин Б1 (3а820) 3,30 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 5,29 mg; Ниацинамид 49,57 mg; Калциум-Д-пантотенат 13,22 mg; Витамин Б6 (3a831) 3,97 mg; Фолна киселина 1,48 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,1 mg; Биотин 0,27 mg; Витамин К3 (3a710) 2,67 mg; Холин хлорид 730 mg; Железо (3b101 171,02 mg) 82,43 mg; Јод (3b201 1,74 mg) 1,32 mg; Бакар (3b405 45,45 mg) 11,59 mg; Манган (3b502 29,84 mg) 23,10 mg; Цинк (3b603 81,95 mg) 65,80 mg; Селен (3b801 0,29 mg) 0,13 mg; Лизин (3.2.3.) 530 mg. Технолошки адитиви:антиоксиданси, конзерванси. Ароми.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнето со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: Premium

Земја на потекло: Италија

Additional information

Weight 20 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.