In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Description

GOSBI LIFE VITAL WITH SALMON e Комплетна храна за сите раси на кучиња. Енергетска вредност : 3850 кал/кг
Состав : дехидрирано пилешко 24% , пченка , ориз , пилешки масти , пченица ,
дехидрирано лосос 4% , пулпа од шеќерна репка .

Хемиски состав : протеини 26% , масти14% , сува материја 8% , влакна 3% , влага 10% , калциум 1,6% , фодфот 1,1% ,

Адитиви : Витамини , провитамини и хемиски супстанци со слично дејство Витамин
А22000 UI/кг, Витамин Ц 150 мг/kг, Витамин Д3 1500 UI/кг, Витамин Е 150 UI/кг
Микроелементи и макроелементи: (E-1) железо ( железо сулфат хептахидрат) 200 мг/kг, (E2) јод(калиум јодид) 1,3 мг/кг, (E-4) бакар (бакар сулфат пентахидрат) 20 мг/кг, (E-5)
магнезиум( магнезиум сулфат монохидрат) 60 мг/кг, (E-6) цинк (цинк оксид) 190 мг/кг, (E-8)
sселен(натриум селенит) 0,5 мг/кг.
Нето количина : 15 кг

Земја на потекло: Шпанија

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…