CARNILOVE TRUE FRESH добил награда за најдобар нов производ

Задоволство ни е да објавиме дека Carnilove True Fresh има освоено награда за најдобар нов производ за производи за храна за кучиња на овогодинешниот саем PATS.

PATS е саем бр.1 за индустријата за домашни миленици во Велика Британија која се одржува двапати годишно, во Сандаун во март и во Телфорд во септември. Добитниците на наградите за новиот производ ги избира тим од стручни трговци на домашни миленици. Нивните одлуки зедоа предвид голем број на насоки критериуми како што се иновации на производот, дизајн, квалитет, пакување, вредност за парите и одржливост.

Судиите рекоа: „Одлично е да се види храна за кучиња без компири со одлични состојки. Овој производ доаѓа во атрактивно пакување со добра цена“.

Судиите се согласија дека изложувањето на новиот производ произведе висок калибар на записи со огромна количина на иновации. Тие беа задоволни што видоа толку широк асортиман на производи во осумте категории.

Колин Роџер, управен директор на BSB Products, ексклузивен увозник и дистрибутер на производите на Carnilove во UK, рече: „Иако традиционално главната предност што ја обезбедува сува храна за кучиња беше практичноста, со текот на времето сопствениците на кучиња почнаа да покажат вистински интерес за квалитетот на состојките и вкусноста исто така. Carnilove’s True Fresh храна, направена со свежо месо, ги означува сите кутии.

Овие возбудливи нови рецепти од Carnilove се овозможени благодарение на иновативните методи на производство за производство на храна за домашни миленици од свежо месо. Нежната обработка на состојките ги зачувува природните хранливи својства на месото и обезбедува до 70% поголема вкусност од обичната храна за кучиња.

Можеби веќе сте запознаени со Carnilove Dry Dog Food и Carnilove Fresh.

Еве како новите рецепти се споредуваат со овие;

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *