In Stock

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Опис

GOSBI EXCLUSIVE GRAIN FREE ADULT MINI 7 kg e Комплетно избалансирана храна за возрасни кучиња од мали раси , произведена без
житарки.

Екструдирана храна , кротеките со мала големина. Енергетска вредност :
3980 кал/кг.

Состав : дехидриран лосос ( 18% ) , дехидрирано јагнешко ( 11% ) ,
лососово масло , скроб од компир ( 10% ) , леќа ( 8% ) свеж лосос ( 8% ) , скроб од
грашок ( 7% ) , дехидрирана риба ( 7% ) , свежо јагнешко ( 5% ) , дехидриано јаболко
( 4% ) , дехидрирана круша ( 2% ) хидрилизиран планктон , калиум хлорид ,
дехидрирано јајце ( 2% ) , дехидриран морков ( 0,4% ) , дехидриран домат ( 0,4% ),
грав (0,4%) , сув пивски квасец , сушен ананас , екстракт од индиски невен ( природен
извор на лутеин )

ФОРМУЛА ПРОВИТАЛ ( 2% ) маслиново масло ( 0,4% ) , ектракт
од крил ( планктон ) дехидриран спанаќ , хидролизирани ракови , дехидрирана
морска алга ( спирулина 0,1% ) дехидриана луцерка . дехидрирани брокула , екстракт
од нане , екстракт од семе од зелен чај , сушена камилица , екстракт од цитрон ,
екстракт од портокал , екстракт од лимона , екстракт од грозје, екстракт од цикорија (
богат ФОС ) екстракт од црвено овошје , екстракт од бел лук , екстракт од
рузмарин , екстракт од мајчина душица , екстракт од семе од оригано , екстракт од
рузмарин , екстракт од алое вера , екстракт од брусница , екстракт од блага пиперка ,
екстракт од школки. овошни полисахариди , ФОС и МОС.

Хемиски состав :
протеини 29% , масти и масла 19% , сува материја 7,5 % , влакна 2,3% , влага 10% ,
калциум 1,3% , фосфор 1% ,натриум 0,4% , калиум 0,6% , магнезиум 0,1% , омега 3
1,6% , омега 6 3% , глукозамин 1400 мг/кг , ходритин 1000мг./кг.

Адитиви : витамини
, провитамини и хемиски супстанции со слично дејство : Витамин A 18000 UI/кг,
Витамин Б1 0,9 mg/kg, Витамин Б2 0,6 мг/кг, Витамин Б12
0,6 мг/кг, Витамин Ц 200 мг/кг , Витамин Д3 1600 UI/кг, Витамин E 400UI/кг, таурин 0,3%, фолна киселина 5
мг/кг , биотин 2 мг//kг , Л-Карнитин 50 мг//kг .Микро и макро елементи: (E-1) железо (железо сулфат) 200
мг/кг, (E-2) јод (калиум јодид) 1,5 мг/кг, (E-4) бакар ( бакар сулфат пентахидрат) 23 мг/кг, (E-5) магнезиум(
магнезиум сулфат монохидрат) 70 мг/кг, (E-6) цинк(цинк оксид) 300 мг/кг, (E-8) селен ( натриум селенит) 1,5

Земја на потекло: Шпанија

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…