НЕМА ЗАЛИХА

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Brand:

Опис

GOSBI EXCLUSIVE GRAIN FREE PUPPY e Комплетна храна за сите раси на кученца БЕЗ ЖИТАРИЦИ
Енергетска вредност : 4000 кал / кг

Состав : дехидриран лосос ( 22% ) , лососово масло , компиров скроб (14%) , свеж лосос ( 8%)
Дехидрирано јагнешко ( 9% ) , грашок ( 9% ) , дехидрирана риба ( 7% ) , свежо јагнешко ( 5% )
пулпа од јаболко (4% ) , дехидрирана леќа , дехидрирана крушка ( 2% ) дехидрирана тиква ,
расителни влакна, хидролизиран крил ( планктон ) , калиум хлорид , дехидрирано јајце , млеко
во прав ( 0,5% ) дехидриран морков ( 0,4% ) , дехидриран домат ( 0,4% ), грав ( 0,4% ), сув пивски
квасец , сув ананас , екстракт од индиски невен

+ФОРМУЛА ПРОВИТАЛ ( 2% ) , маслиново масло
(0,4%) , дехидриран спанаќ , хидролизирани ракови ( природен извор на глукозамин ) , хидролизирани
Рскавици ( природен извор на хондритин ) , дехидрирана луцерка , дехидрирани морски алги ( спирулина
0,1% ) , дехидрирана брокула , екстракт од листови на нане , екстракт од семе на зелен чај , сува камилица
екстракт од цитрон , екстракт од протокал , екстракт од лимон , екстракт од грозје , екстракт од краставица
екстракт од цитикорија ( богат ФОЦ ) екстракт од црвено овошје , екстракт од бел лук , екстракт од мајчина
душица , екстракт од семен од оригано , екстракт од рузмарин , екстракт од алое вера , брусница , екстракт од
слатка пиперка , екстракт од школки , екстракт од дафни , овошен олигосахарид , ФОС , МОС

Адитиви : Витамини , провитамини и хемиски супстанци со слично дејство : Витамин А
18000 UI/kг , Витамин Б1 0,9мг/кг , Витамин Б2 0,6мг/кг , Витамин Б12 0,6мг/кг , Витамин
Ц 200мг/кг , Витамин Д3 1600 UI/kг , Витамин Е 400 UI/kг , таурин 0,3% , фолна киселина
5мг/кг , биотин 2мг/кг , Л-карнитин 50мг/кг .
Микроелементи и макроелементи : (E-1) железо (железо сулфат хептахидрат) 200мг/кг, (E-2) јод (калиум јодид)
1,5 мг/кг, (E-4) бакар (бакар сулфат пентахидрат) 23mg/kg, (E-5) магнезиум (магнезиум сулфат монохидрат) 70

Хемиски состав : протеини 30% , масти и масла 19% , сува материја 7,5%, влакна 2,3% , влага 10%
, калциум 1,3% , фосфор 1% , натриум 0,4% калиум 0,6% , магнезиум 0,1% , Омега 3 1,6% ,
глукозамин 1200 мг/кг , хондротин 900 мг/кг

Земја на потекло: Шпанија

Дополнителни информации

Тежина 7 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…