1,900.00ден

In Stock

Опис

Unica Classe Adult Medium Regular пилe  содржи витамини Е, Ц и селен за имунолошкиот систем и витамин Б6 и јод за редовен метаболизам. Храната се карактеризира со присуство на пилешко, за уникатно сетилно искуство: без вештачки ароми и без бои.

Класа: Super Premium 

Состав: Дехидрирани животински протеини (од кои 7% пилешко месо), средна пченица, пченка, средна пченка, животинска маст, бел соргум (5%), лист од пченка, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини , производи од тесто за суви масти .

* еквивалентно на 21% рехидрирано пилешко.   

Додатоци во исхраната (по кг) : Додатоци во исхраната: Витамин А 14 000 IU, витамин Д3 785 IU, витамин Е 105 IU, витамин Ц 70 mg, витамин Б6 4,20 mg, бакар (II) пентахидрат (II) 43,33 mg (бакар, 03 mg) ), Цинк оксид 78,12 мг (цинк 63,00 мг), газиран железо (II) 163,01 мг (железо 78,75 мг), оксид на манган (II) 28,44 (манган 22,05 мг), безводен калциум јод 2,16 мг (јод 1,40 мг), натриум селен 0,31 мг (селен 0,14 мг). Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Состојки: Суров протеин 26,00%, Сурови влакна 2,75%, Сурова маст 15,00%, Сурова пепел 7,90%.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…