2,000.00ден

In Stock

Опис

UNICA CLASSE Equilibrium Adult Medium Lamb со јагнешко е комплетна храна за возрасни кучиња.

Италијанска комплетна сува храна UNICA CLASSE Adult Medium со јагнешко месо за возрасни кучиња од средни раси од 12 месеци до 7 години. Средна рамнотежа е наменета за кучиња со тежина од 10 до 25 кг. Unica Classe ги содржи сите состојки што ви се потребни за да го одржите вашето домашно милениче здраво. Главната состојка е животински протеин (јагнешко), кој е главен извор на аминокиселини. Белиот сорго е еден од изворите на јаглехидрати, тој е алтернативна житарка со најнизок гликемиски индекс. Составот содржи рогач од прав, што го подобрува функционирањето на гастроинтестиналниот тракт. Храната е погодна за кучиња со чувствително варење.

Класа: Super Premium

Состав: Дехидрирани животински протеини (од кои јагнешко месо 7,5% *), пченично брашно, пченка, брашно од пченка, животинска маст, бел соргум (5%), лист од пченка, глутен од пченка, хидролизирани животински протеини , 1% брашно), производи од тесто.

* еквивалентно на 20% рехидриранo јагнешко месо

Аналитички компоненти: суров протеин 25,50%, сурово влакно 3,00%, сурова маст 15,00%, сурова пепел 7,50%.

Додатоци во исхраната на 1 кг: витамин А 14,000 MJ, витамин Д3 785 МЈ, витамин Е 105 МЈ, витамин Ц 70 мг, бакар сулфат пентахидрат 43,33 мг (бакар 11,03 мг), оксид на цинк 78,12 мг (цинк 63, 00 мг), црна карбонат 163,01 мг (железо 78,75 мг), манган диоксид 28,44 мг (манган 22,05 мг), безводен јод калциум 1,94 мг (јод 1,26 мг), натриум селенит 0,31 мг (селен 0,14 мг).

Технолошки адитиви: антиоксиданти

Инструкции за хранење и препорачани дневни додатоци: видете маса на корицата. Количината на добиточна храна може да варира во зависност од активноста, расата на кучето и условите на животната средина. Кучињата секогаш мора да имаат на располагање чиста и свежа вода. Откако ќе се отвори, чувајте го на ладно и суво место.

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

 

Дополнителни информации

Тежина 12 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…