НЕМА ЗАЛИХА

𝐏𝐫𝐞𝐦𝐢𝐥 𝐇𝐞𝐫𝐛𝐚𝐥 𝐏𝐮𝐩𝐩𝐲 𝐌𝐢𝐧𝐢 𝟏𝟐кг

Premil Herbal Puppy Mini храна за кученца од мали раси

Специјално формулирана храна за кученца од мали раси на возраст од 5 недели. Се користи по престанување со употреба на храна Г2. Содржи уникатна комбинација на билки и растителни екстракти со цел оптимален развој на дигестивниот тракт, зачувување и зајакнување на имунитетот кај кученца од мали раси.

Brands: ,

Description

Состојки: 31% Дехидрино месо од: мисирка, патка и туна  , ориз 20%, пилешка маст, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од цвекло, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, мешавина од билки 2%, инулин (екстракт од цикорија), таурин, хондроитин и глукозамин.

Аналитички состојки: Протеини 29%, содржина на маснотии 18%, сурови влакна 2,6%, сурова пепел 6,9%, влага 8%, калциум 1,9%, фосфор 1,1%.

Адитиви на килограм: Аналитички состав на адитиви: витамин А (ретинолацетат) 18000 IU , витамин Д3 (холекалциферол) 1800 IU, витамин Е (DL-α-токоферил ацетат) 240 mg, железо (железо (II) -сулфат монохидрат) 91 mg, манган- (II) – оксид) 33,2 mg, бакар (бакар) (II) -сулфат-пентахидрат) 16mg, цинк (цинк-сулфат-монохидрат) 160mg, јод (калциум јодат) 1,6mg, селен (натриумселенит) 0,32mg и антиоксиданти.

Метаболичка енергија -15,86 МЈ / кг, 3788 ккал / кг

ПРЕПОРАКА ЗА ХРАНА

тежина на кутре во кг -2 2 – 5 5 – 8 8 – 12 12 – 16 16 – 20 20
до 2 месеци -75 75 – 130 130 – 190 грама / / / /
до 4 месеци -90 90 -145 145 – 200 грама 200 – 240 / / /
до 6 месеци -95 95 – 155 грама 155 – 210 грама 210 – 250 грама 250 – 300 / /
до 9 месеци -70 70 – 130 130 – 160 грама 160 – 220 220 – 290 грама 290 -330 /
до 12 месеци -70 70 – 115 115 – 145 грама 145 – 210 грама 210 – 260 грама 260 – 315 грама 11гр / кг

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.