PREMIL JUNIOR храна за кучe​нца 15кг – Top Line

2,500.00ден

In Stock

PREMIL JUNIOR е комплетна храна за кученца богата со макро и микро елементи неопходни за правилен развој на кученца од средни и големи раси. Се користи и за возрасни нормално активни кучиња од мали и средни раси и за лактажни кучки. Добро избалансиран состав на аминокиселини со врвни масни киселини и природни фрукто-олигосахариди и моно-олигосахариди обезбедува одлично искористување на храната и сварливост. Оптимален и природен однос на омега ‒ 6 и омега ‒ 3 масни киселини го намалува стресот кај младите кучиња

Description

PREMIL JUNIOR 78% протеини од животинско потекло.

Состојки: дехидрирано пилешко, мисирка и туна 31%, ориз 20%, пченка, пилешка маст, ладно цедено растително масло, рибино масло, ленено семе 4%, тестенини од цвекло, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, инулин (екстракт од цикорија), МОС екстракт од квасец) и лецитин.

Препорачани количини

тежина на кутре во кг 1-2 2-5 5-10 10-20 20-30 30-40 40+
до 2 месеци 50 – 85 85 – 170 170 – 290 290 – 480 480 – 530 / /
до 4 месеци 45 – 70 70 – 155 155 – 265 265 – 445 445 – 600 600 – 675 /
до 6 месеци 40 – 65 65 – 130 130 – 240 240 – 405 405 – 545 545 – 680 /
до 9 месеци 35 -55 55 -100 100 -190 190 – 365 365 -495 495 – 600 /
до 12 месеци 30 – 50 50 – 90 90 – 170 170 – 350 350 – 470 470 – 550 13гр / кг

Состав

Мускули на раст, регенерација Протеини / масти 27
Енергија, сјајно палто, здрава кожа Масти 17
Варење Сурови влакна 2,3
Набавка на минерали Пепел 6,5
Коски, заби, коагулација Калциум 1,3
Коски, заби, движење Фосфор 0,9
Баланс на вода и електролит Натриум 0,3
Вид, плодност Витамин А. 18000
Метаболизам Витамин Д3 1800
Заштита на клетките, здрава кожа Витамин Е. 240
Квалитет на крв Витамин К3 1,9
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Витамин Б1 8,6
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б2 13
Кожа, енергетски метаболизам, ензими Ниацин 54
Метаболизам на јаглехидрати, протеини и масти Пантотенска киселина 24
Ензими, енергетски метаболизам Витамин Б6 4,8
Крв, раст, метаболизам Витамин Б12 72
Квалитет на коса Биотин 480
Раст и развој, крв Фолна киселина 1,2
Оптимален раст и развој на млади животни Холин хлорид 970
Зголемување на имунитетот Витамин Ц. 24
Хематоза, дишење, ензими Елезо 91
Сјаен капут, здрави коски, заштита на клетките Манган 33,2
Заштита на клетките Бакар 16
Вид, плодност, имунитет Цинк 160
Енергетски метаболизам, функционирање на нервите Јод 1,6
Моќен антиоксиданс, спречува предвремено стареење, промовира имунитет Селен 0,32

Метаболичка енергија- 15,75 МЈ / кг, 3762 ккал / кг

Премил ги продава своите производи, кои веќе имаат стекнато име и бренд, преку големи трговски куќи (мега маркети), како и преку специјализирани продавници (продавници за миленичиња), ветеринарни и земјоделски аптеки. Kлиентите на ПРЕМИЛ  се исто така врвни професионални одгледувачи на кучиња кои победуваат со своите миленици на бројни домашни и странски кинолошки настани.

Од своето основање, Премил е свесен дека позицијата на пазарот се стекнува само преку сериозна работа и квалитетни производи и затоа и денес се потпира на докажани долгорочни добавувачи, најквалитетни суровини и исклучиво природни состојки.ПРЕМИЛ бил меѓу првите во оваа област што го завршиле процесот на воведување на ISO 9001 и HACCP стандардите и биле сертифицирани од Квалитет Австрија во 2008 година. Потребниот стандард FSSC 22000 бил воведен во 2013 година.

ПРЕМИЛ е на списокот на одобрени објекти и има лиценца за извоз на пазарот на ЕУ, земјите на ЦЕФТА и  земјите од Царинската унија.

Цeлта на PREMIL  е постојано подобрување на производите, проширување на палетата на брендот PREMIL, како и освојување на странските пазари.

Со мотото МАКСИМАЛЕН КВАЛИТЕТ, МИНИМАЛНА ЦЕНА, и благодарение на сериозниот и посветен пристап кон бизнисот, го стекнавме потребното почитување на клиентот што овозможи опстанок и проширување на продажната мрежа на пазарите каде што се застапени сите светски познати и признати производители.

Одглeдувачи кои користат Premil:

KENNEL GIM oдглeдувачница за гeрмански овчари – Хрватска

vom hause Demo oдглeдувачница за ротвајлeри – Србија

Бабам Битола – одглeдувачница за шарпланинци -Макeдонија

Ghettobox Kennel одглeдувачница за боксeри – Грција

Solo Magnifica – одглeдувачница за бултeриeри – Чeшка

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…