2,700.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Vincent Life Junior со пилешко и ориз 15kg
vincent life junior food.jpg

Vincent Life Junior со пилешко и ориз е комплетна и избалансирана храна за кученца од сите раси.

Формулата на оваа храна е создадена за да ги задоволи нутритивните потреби на кученцата во периодот на раст. Високиот квалитет на пилешките протеини обезбедува оптимален раст и развој.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 30,0%; Сурови масла и масти 16,0%; Сурови влакна 2,5%; Суров пепел 7,7%; Калциум 1,45%; Фосфор 1,0%; Енергија 4000 kcal/kg.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 30%), житарки (ориз 4%), пилешки масти, деривати од растително потекло, витамини, минерали, пивски квасец.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 20000 IU; Витамин Д3 1120 IU; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 120 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 3,92 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 6,4 mg; Ниацинамид 60 mg; Калциум-Д-пантотенат 15,8 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 4,75 mg; Фолна киселина 1,79 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,12 mg; Биотин 0,32 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 3,26 mg; Холин хлорид 896 mg; Железо карбонат (железо) 208 mg; Калиум јодид 1,63 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 53,8 mg; Манган оксид (манган) 36,2 mg; Цинк оксид 79,9 mg; Натриум селенит (селен) 0,35 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 632 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданси, конзерванси.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се ​​чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: Premium

Земја на потекло: Италија

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…