2,500.00ден

In Stock

Premil Herbal Puppy Mini храна за кученца од мали раси

Специјално формулирана храна за кученца од мали раси на возраст од 5 недели. Се користи по престанување со употреба на храна Г2. Содржи уникатна комбинација на билки и растителни екстракти со цел оптимален развој на дигестивниот тракт, зачувување и зајакнување на имунитетот кај кученца од мали раси.

Brands: ,

Description

Состојки: 31% Дехидрино месо од: мисирка, патка и туна  , ориз 20%, пилешка маст, ладно цедени растителни масла, рибино масло, ленено семе 5%, тестенини од цвекло, хидролизиран црн дроб, пивски квасец, мешавина од билки 2%, инулин (екстракт од цикорија), таурин, хондроитин и глукозамин.

Аналитички состојки: Протеини 29%, содржина на маснотии 18%, сурови влакна 2,6%, сурова пепел 6,9%, влага 8%, калциум 1,9%, фосфор 1,1%.

Адитиви на килограм: Аналитички состав на адитиви: витамин А (ретинолацетат) 18000 IU , витамин Д3 (холекалциферол) 1800 IU, витамин Е (DL-α-токоферил ацетат) 240 mg, железо (железо (II) -сулфат монохидрат) 91 mg, манган- (II) – оксид) 33,2 mg, бакар (бакар) (II) -сулфат-пентахидрат) 16mg, цинк (цинк-сулфат-монохидрат) 160mg, јод (калциум јодат) 1,6mg, селен (натриумселенит) 0,32mg и антиоксиданти.

Метаболичка енергија -15,86 МЈ / кг, 3788 ккал / кг

ПРЕПОРАКА ЗА ХРАНА

тежина на кутре во кг -2 2 – 5 5 – 8 8 – 12 12 – 16 16 – 20 20
до 2 месеци -75 75 – 130 130 – 190 грама / / / /
до 4 месеци -90 90 -145 145 – 200 грама 200 – 240 / / /
до 6 месеци -95 95 – 155 грама 155 – 210 грама 210 – 250 грама 250 – 300 / /
до 9 месеци -70 70 – 130 130 – 160 грама 160 – 220 220 – 290 грама 290 -330 /
до 12 месеци -70 70 – 115 115 – 145 грама 145 – 210 грама 210 – 260 грама 260 – 315 грама 11гр / кг

 

Additional information

Weight 12 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Premil Herbal Puppy Mini 12кг”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…