3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

ProperForm Breeders Моlosoid Type 1 Junior  e комплетна храна за кутре, за лактациони кучки.

Молосоид – Тип 1 е збогатен со глукозамин за поддршка на здравјето на зглобовите почнувајќи од раната фаза на животот.

Сушен животински протеин (31%, патка 14%), ориз, пченка, компир, пилешка маст, мешавина од пченка, сушенa репка, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, глукозамин (0,05%)

ДОДАТОЦИ ПО Кг. Нутриционистички адитиви: витамин А 20.000 I.U. – витамин Д 1.120 I.U. – витамин Е 120 мг – сулфат на каминка, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) mg – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00) mg – црн карбонат (железо) 232,88 (112,50) mg – Манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – калциум јодиран безводен (Јод) 2,77 (1,80) mg – Натриум селенит (Селен) 0,39 (0,18) mg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТAВ: Сурови протеини 27,00% – Сурови влакна 2,00% – Сурови масла и масти 15,00% – Сурова пепел 7,20% – Калциум 1,30% – фосфор 1,10%.

Повeќe инфо на PDF

Произведено и спакувано во Италија од:GHEDA MANGIMI SRL – Ostiglia (MN) Via Comuna Santuario, 1

Испорака:
– 150 ден за Скопје за нарачки до 2600 денари. 0 ден за од сума.
– 170 ден за нарачки до 2600 денари за останатите градови од Македонија. 0 ден за од сума.

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…