1,880.00ден

In Stock

Опис

Dog&Dog Vitale Energy (пилешко) е храна за нормално активни кучиња.

Состав : деривати од растително потекло, месо и животински деривати (пилешко 2,2%), житарки, масла и масти, екстракти од растителни протеини.

Аналитички компоненти : протеини 25% – влакна 3,60% – масти 13,00% – пепел 11,00%. Адитиви за храна (на 1 кг добиточна храна):

витамин А 6,480 IU – витамин Д3 420 IU – витамин Е 40,00 IU – бакар (II) сулфат пентахидрат (бакар) 11,06 mg – цинк оксид (цинк) 48,81 mg – железо (II) карбонат (железо) 46 ,57 mg јодат – кал (јод) 1,31 mg – манган оксид 1,83 mg – натриум селенит (селен) 0,35 mg.

Количини за исхрана на кучето:

Класа на храна: Eкономска

Дополнителни информации

Тежина 20 kg

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…