НЕМА ЗАЛИХА

Нарачки и повеќе инфо во инбокс и на 075 342 573

Опис

Одделение: Со малку житарици

Енергетска вредност: 4000 kcal/kg (NRC 2006a)

Состав: Дехидрирано пилешко месо (30%), ориз (28%), дехидрирана бела риба (13%), пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли, извор на витамин Е), дехидрирано јаболко, масло од лосос, овошје и зеленчук (дехидрирана круша ), пулпа од репка, дехидрирани моркови, сушени домати, црвено овошје, цитрус), ленено масло, дехидрирани јајца, млеко во прав, пивски квасец во прав, калиум хлорид, екстракт од крил

+ ПРЕДФОРМУЛАЦИЈА: маслиново масло, школки со зелени усни, хидролизирани школки (природен извор на глукозамин), хидролизирана ‘рскавица (природен извор на хондроитин), дехидриран спанаќ, суви ливчиња од невен (природен извор на лутеин), дехидрирана луцерка, дехидрирана морска ), Дехидрирана брокула, екстракт од глуварче, екстракт од лист од нане, екстракт од семе од зелен чај, сушена камилица, екстракт од агруми, екстракт од семе од грозје, масло од бораж, екстракт од црвено овошје, екстракт од лук, екстракт од мајчина душица, екстракт од оригано, екстракт од млечен трн, екстракт од јука , екстракт од рузмарин, екстракт од алое, брусница, FOS, MOS.

Аналитички компоненти: сурови протеини: 32%, масти: 18%, сурови влакна: 2%, суров пепел: 7,5%, влага: 8,5%, калциум 1,3%, фосфор 1%.

Додатоци: Витамини: витамин А (3a672a): 16.000 IU/kg, витамин Б1 (3a821): 40 mg/kg, витамин Б2: 20 mg/kg, витамин Б6 (3a831): 13 mg/kg, витамин Б12: 0, 3 mg / kg, витамин Ц (3a300): 70 mg / kg, витамин D3 (E671): 1600 IU / kg, витамин Е (3a700): 200 IU / kg, таурин (3a370): 0,3%, фолна киселина (3a316 ): 5mg/kg, биотин (3a880): 1mg/kg, Л-карнитин (3a910): 50mg/kg, омега6: 3%, глукозамин: 1400mg/kg, хондроитин: 1000mg/kg.

Елементи во трагови: Fe(E1) (железен сулфат хептахидрат): 200 mg/kg, I(3b201) (калиум јодид): 1,5 mg/kg, Cu(E4) (бакар сулфат пентахидрат): 23 mg/kg, Mn (E5 ) (манган сулфат монохидрат): 70mg/kg, Zn(E6) (цинк оксид): 200mg/kg, Se(E8) (натриум селенит): 0,4mg/kg.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

You may also like…