3,400.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

Vincent Diet Puppy 

Dry puppy food

Vincent Diet Puppy со пилешко е комплетна и избалансирана храна за кученца од сите раси.
Високата содржина на високо квалитетно пилешко месо (31%), заедно со урамнотежениот однос на влакна (тврда пченица), ја прават оваа храна особено погодна за одгледување на кученца. Дизајнирана е со употреба на природни состојки вообичаени за медитеранската исхрана (маслиново масло, тврда пченица, домат, мешунки). Оваа храна ја фаворизира високата сварливост на хранливите материи и обезбедува здрави црева. Употребата на маслиновото масло го регулира правилниот сооднос на Омега 3 и Омега 6 масните киселини кои обезбедуваат здрава кожа и влакно, а доматот обезбедува апсорпција на антиоксиданси кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

Аналитички компоненти: Сурови протеини 28,5%; Сурови масла и масти 16,5%; Сурови влакна 1,7%; Суров пепел 6,3%; Калциум 1,4%; Фосфор 1,1%; Омега-3 0,4%; Омега-6 1,4%.

Состав: дехидрирано месо (пилешко 31%), тврда пченица (цела 8%), ориз, пченка, пилешка маст (9,4%), дехидрирана риба (2%), мешунки (vicia faba minor 2%), пулпа од сушена репка , пченкарен глутен, маслиново масло (1%), микронизиран оброк од сушен рогач, минерали, дехидриран домат (0,2%), екстракт од костен.

Адитиви по кг – Нутритивни адитиви: Витамин А (ретинил ацетат) 16200 IU; Витамин Д3 910 ИЕ; Витамин Е (all-rac-алфа-токоферил ацетат) 97,5 mg; Витамин Б1 (тиамин хидрохлорид) 3,25 mg; Витамин Б2 (рибофлавин) 5,2 mg; Ниацинамид 48,8 mg; Калциум-Д-пантотенат 13 mg; Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 3,9 mg; Фолна киселина 1,46 mg; Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,1 mg; Биотин 0,26 mg; Витамин К3 (менадион натриум бисулфит) 2,6 mg; Холин хлорид 715 mg; Железо карбонат (железо) 168 mg; Калиум јодид 1,7 mg; Купрен сулфат пентахидрат (бакар) 44,7 mg; Манган оксид (манган) 29,4 mg; Цинк оксид 80,6 mg; Натриум селенит (селен) 0,28 mg; Лизин (L-лизин монохидрохлорид технички чист) 520 mg. Технолошки адитиви: антиоксиданти.

Упатство за правилна употреба: Послужете како што е или навлажнета со вода. Оставете на располагање чиста и свежа вода.

Упатство за правилно складирање: Да се чува подалеку од извори на топлина. По употреба повторно затворете го пакувањето. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Kласа: High Premium

Земја на потекло: Италија

Additional information

Weight 15 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…