3,200.00ден
Бесплатна испорака ⛟

In Stock

Description

ProperForm breeders Lupoid Type 1 е наменет и за професионални одгледувачи и за секојдневна употреба за сеопфатна диета, специјално прилагодена.

Кучињата кои припаѓаат на групата LUPOID имаат пирамидална форма на глава, муцката е речиси иста како черепот, прави триаголни уши, мали горните усни кои не ја покриваат коската на вилицата.
Раси: овчар марема/ббруцо, германски овчар, убав овчар, бобтаил, белгиски овчар, австралиски овчар итн.
Комплетна храна за кученца, за доилки, за бремени кучиња.

Препорачано:
Лупоидни женски кучиња во сезоната на парење:

Во мир
За време на топлинската фаза (проеструс)
За време на бременоста
За време на лактација
Лупоидно морфолошки кутре во развојен период:

Одвикнување
Брз раст
Збогатен со Омега 3 за подобрување на способноста за тренирање на кученцето за време на бременост, лактација и развој.

Аналитички состав: сурови протеини 26,00% – сурови влакна 2,30% – сурови масла и масти 15,00% – суров пепел 7,00% – калциум 1,20% – фосфор 1,00% – омега 3 масни киселини мин. 0,40%.

Состав: Сушен животински протеин (27,6%, лосос * 14%), пченка, ориз, грашок, пилешка маст, пулпа од сушена репка, хидролизирани животински протеини, производи од преработка на свежо овошје и зеленчук, глукозамин. * Извор на DHA.

Адитиви / кг: Адитиви за храна: Витамин А 20.000 ИЕ – Витамин Д 1.120 ИЕ – Витамин Е 120 мг – бакар сулфат, пентахидрат (бакар) 61,90 (15,75) мг – цинк оксид (цинк) 111,60 (90,00 мг карбон) ) 232,88 (112,50 ) mg – манган оксид (манган) 40,64 (31,50) mg – безводен калциум јодид (јод) 2,77 (1,80) mg – натриум селенит (селен) 0,39 (0,18) mg.

properform-breeders-lupoid-type1

Additional information

Weight 18 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

You may also like…